You are here

Nejaugi anglų kalba tokia baisi?.. Laisvalaikis Žmonės 

Nejaugi anglų kalba tokia baisi?..

anglų kalbos kursai vilniečiams

Teiginys „noriu išmokti anglų kalbos“ dažnai reiškia, kad vėliau bus pasakoma „ne“. Kitais žodžiais tariant, noras atidedamas į šalį, kažkur nugrūdamas, netgi stengiamasi apie jį negalvoti. Klausimas paprastas: nejaugi anglų kalba tokia baisi? Pasirodo, kad ne, o informacijos šia tema galite pasisemti interneto svetainėje https://www.kolibriometodas.lt/.

Kodėl norima, bet nesimokoma? O gal bandoma, bet nepavyksta?

Jeigu norima ir nesimokama, tai kyla prielaida, jog su ta užsienio kalba kažin kas ne taip. Gal gramatika neperprantama? Gal žodžiai nesuvokiami? Gal frazės keistos? Na, anglų kalboje yra ir gramatika (kaip ir visose kitose kalbose), ir žodžių visokių vartojama, ir frazės kai kurios keistokos. Bet tai nereiškia, kad šie dalykai stabdo lyg koks medis, nulaužtas per audrą ir nukritęs ant kelio. Tačiau kartais į situaciją žvelgiama iš netinkamo kampo.

Interneto svetainėje https://www.kolibriometodas.lt/ teigiama, kad daugelis vilniečių kalbos mokymąsi laiko kalnu, į kurį reikia kopti. Šis jausmas įvardijamas „alpinisto jausmu“. Kalba lyginama su viršukalne. Rodos, viskas taip aukštai ir taip sunkiai pasiekiama. Procesas tapatinamas su sunkumu, su dideliu jėgų poreikiu, netgi su laiko trūkumu. Kaipgi įveikti tokį sudėtingą kelią? Kaipgi užsiropšti ir pasiekti tą viršukalnę?

Ne, nieko nebus, nepakaks jėgų, reikia viską mesti… Bet kodėl? Toks neigiamas nusiteikimas užplūsta, nes kalnas ima priminti ir jūrą. O tiksliau – užsienio kalba tampa tarsi plati informacijos jūra. Negailestingai plati – nei perbrisi, nei perplauksi. Kalnas per aukštas, jūra per plati, kalba per sunki… Ir žinote, tai normali reakcija – taip sako „Kolibrio metodo“ komanda ir pateikia įdomų pavyzdį: Žmogus ateina į knygyną. Ten pamato vadovėlius su gausybe gramatikos. Ir išsigąsta. Tada nusprendžia užsiregistruoti į užsienio kalbos kursus. Deja, čia palengvėjimo neatrandama. Aplanko mintis apie tai, kad informacijos paprasčiausiai per daug ir kad ją įsisavinti neįmanoma.

Hm, tai ką daryti? Neskubėkite nusiminti. Puslapyje https://www.kolibriometodas.lt/ yra ir praktinis patarimas. Skamba jis nesudėtingai, bet yra vertas dėmesio. Labai vertas. NESIMOKYKITE VISKO IŠ EILĖS. Skamba keistai? Galbūt, tačiau patarimas tikslingas. Pirmiausia reikia išmokti svarbiausius dalykus. O kas yra svarbiausia? Kasdienės komunikacinės užduotys. NEREKOMENDUOJAMA mokytis visų žodžių iš eilės. Kažin ar bus daug naudos, jei atsiversite žodyną ir imsite „kalti“ nuo pirmo puslapio. Verčiau mokytis dažniausiai vartojamus žodžius. Beje, itin pravartu juos sugrupuoti pagal temas.

Ar kada pagalvojote, kad apie 65 proc. atvejų vartojami tie patys keli šimtai žodžių? Į tai atsižvelgus galima žymiai efektyviau priartėti prie tikslo – užsienio kalbos mokėjimo. Žinoma, kažkokiu būdu vis tiek teks įsiminti. Tai padaryti padeda kortelės, kurių vienoje pusėje užrašyta lietuviškai, o kitoje nurodytas užsienietiškas pavadinimas.

Toliau neprošal užsiminti apie gramatikos vingrybes. Štai norintys mokytis sumąsto skirti daug laiko ir dėmesio būtent gramatikai. Vis dėlto tai klaidingas įsitikinimas. Geriau pradžioje išmokti tris laiko formas ir asmenavimą. Paprasta, tiesa? O kiek daug norinčių mokytis tiki mitais, jog privalu „kalti“ gramatiką iki menkiausios taisyklės…

Ar perskaitę šias mintis vis dar manote, kad anglų kalba baisi? Ar tikite, kad jos mokymasis – lyg kietas riešutas, kurio nėra kaip perkąsti? Tai štai – pasirodo, jog situacija gali būti ir kitokia, malonesnė ir palankesnė. Mokymasis efektyvesnis, kai žinote tam tikrus metodus. Įdomiausia, kad perfekcionizmas (tobulumo paieškos) čia nėra geriausias draugas. Kad ir kaip būtų keista, kai kada pakanka aprėpti mažiau, o įgyvendinama daugiau.

Bet argi tai nėra šaunu? Aišku, kad šaunu! Naujos karjeros galimybės, išsvajotos kelionės – tai pasiekiama lengviau, nes išmokti užsienio kalbos… paprasčiau, nei kada nors tikėjotės! Čia, Vilniuje, anglų kalbos poreikis yra itin didelis, tad vilniečiai netingėkite ir registruokitės į kursus jau nuo rytdienos!

 

Related posts