You are here

Išradimo ekspertizė: kodėl jos reikia? Verslas 

Išradimo ekspertizė: kodėl jos reikia?

Kuomet nusprendžiate registruoti savo išradimą, užpildę paraišką patentų biure lauksite išradimo ekspertizės. Ekspertizė bus paskirta tuo atveju jei paraiškos dokumentai atitiks visus keliamus reikalavimus. Esant trūkumams dažniausiai suteikiamas 3 mėn. terminas trūkumams pašalinti.

Jei trūkumų nepastebima ar jie yra pašalinami per duotą laiką, Valstybinis patentų biuras atlieka išradimo ekspertizę. Jos metu tikrinama, ar paraiškoje nurodytas objektas yra tinkamas vadinti išradimu, taip pat, ar duomenys atitinka nustatytiems reikalavimas, kurie yra apibrėžti Patentų įstatyme.

Ekspertizė būtina kiekvienai paraiškai vien dėl to, jog būtina įsitikinti, kad patentuojamas tinkamas išradimas, o dokumentai yra pateikti tinkamai, nekels diskusijų ar netgi ginčų, nesukels nepatogumų visuomenei. Ekspertizės metu nustatomi neatitikimai naudingi ne tik visuomenei, bet kartais ir pačiam išradėjui – ekspertai nustatę klaidą gali apsaugoti nuo netinkamų interpretacijų.

Tūkstančiai išradimų kasmet patentuojami pasaulyje, tačiau apie patentavimo tvarką vis dar žino ne kiekvienas kurti mėgstantis žmogus, vertas išradėjo vardo, todėl nuo paraiškos pildymo iki viso patentavimo proceso vis dažniau patikima profesionalams, kurie ne tik turi pakankamai patirties atliekant patentavimo procedūras, bet taip pat gali išsamiai ir aiškiai atsakyti į išradėjams kylančius klausimus, pagelbėti įvairiose situacijose, kuomet reikalinga profesionalų konsultacija.

Dažnai savarankiškai pildant paraišką ir užsiimant patentavimu klausimų kyla tiek daug, jog susimąstoma ar verta savo išradimą patentuoti. O kur dar visų procedūrų, įskaitant ir ekspertizę ar paraiškos nagrinėjimą, trukmė – tai daug laiko, jėgų ir lėšų reikalaujantis procedūrų rinkinys, todėl klysti labai nenaudinga ir kur kas vertingiau investuoti į profesionalią pagalbą.

Sukūrėte kažką naujo ir siekiate tai atskleisti visuomenei, tačiau norite išsaugoti išskirtines teises į savo kūrinį? Patentas Jums puikiai tiks, todėl šiek tiek pasiruoškite, skirkite laiko ir pasirūpinkite, jog ekspertizės metu gautumėte teigiamą atsakymą. Negalite patys? Kreipkitės į profesionalus arba kruopščiai gilinkitės į Patentų įstatymą, nagrinėkite patentavimo taisykles ir nepraleiskite nė menkiausios detalės, kuri gali būti lemiama gaunant galutinį atsakymą dėl patento suteikimo.

Related posts