You are here

Valgomojo baldų gamyba Lietuvoje – ką renkasi vilniečiai? Verslas 

Valgomojo baldų gamyba Lietuvoje – ką renkasi vilniečiai?

virtuvės baldaiAr kada nors pagalvojote, kaip atrodo lietuviško stiliaus valgomasis? Regis, kad visi puikiai žino, kuo ypatingas skandinaviškas interjeras, kas būdinga anglams ar italams, tačiau Lietuvoje lyg ir nieko ypatingo nėra. Tuo tarpu Vilniaus baldininkai teigia, kad valgomojo baldų gamyba mūsų šalyje paremta tam tikromis taisyklėmis ir nusistovėjusiais standartais, kuriuos keliame tiek baldų kokybei, tiek stiliui ir estetikai.

 

Nesenstanti meilė medžiui

Vienas dažniausių pasirinkimų – medžio baldai. Tai natūralumu ir jaukumu išsiskiriantys gaminiai, kurie lietuvių sąmonėje siejami su tradicijomis, kultūra, ilgaamžiškumu ir kokybe. Tiesa, keičiantis laikams ir modernizmui vis stipriau įsitvirtinant šalyje, daugiau dėmesio skiriama stiklui, akmeniui, metalo konstrukcijoms. Tačiau medis nepasilieka periferijoje. Pastaraisiais metais ypatingai išaugo dėmesys kelių stilių dermei, pvz., klasikos ir modernizmo jungčiai, suteikiančiai unikalios elegancijos ir išskirtinumo.

 

Kokybė ir ilgaamžiškumas

Lietuviai – taupi ir praktiška tauta, kuri, kurdama valgomojo interjerą, niekuomet neapsiriboja vien estetine ir stilistine puse. Ypatingai svarbų vaidmenį atlieka baldų kokybė, jų ilgaamžiškumas ir priežiūra. Vengiama masiškai gaminamos produkcijos ir kreipiamasi į ilgametę patirtį turinčius baldininkus, kurie ne tik kalba apie tai, kad „pagaminsime baldus pagal užsakymą“, bet ir atidžiai klausosi kliento poreikių, gali realizuoti individualias užsakovo idėjas. Praktiški valgomojo baldai – tai baldai, kuriais patogu naudotis, todėl stalo ir kėdžių aukštis bus atitinkamai suderinti, kad sėdėdami nejaustume jokio diskomforto, būtų patogu pasiekti ant stalo esantį maistą. Lygiai taip pat svarbus baldų stabilumas ir tvirtumas. Kitaip sakant, šie baldai turi kelti pasitikėjimą ir ilgus metus neprarasti savo prekinės išvaizdos.

 

Spalvos ir aksesuarai

Vilniečių valgomasis yra suplanuotas iki smulkmenų. Vilniaus gyventojai vertina jaukumą, todėl valgomasis dažnai puošiamas įvairiais aksesuarais ir dekoro elementais. Šiuo atveju svarbu kalbėti ir apie valgomojo spalvas. Mūsų tauta nėra susižavėjusi ryškiais ir spalvingais valgomaisiais, todėl paprastai čia dominuoja tamsiai rudos atspalviai, natūralaus medžio tonai. Vertinantys modernizmą renkasi šviesius, pastelinius ar pilkus tonus. Kad interjeras neatrodytų blankiai, valgomasis paryškinamas gyvybės suteikiančiais akcentais, pvz., ryškios spalvos vaza ar į akis krentančiu paveikslu.

Related posts