You are here

Laidojimo ritualai Lietuvoje: ko nori tautiečiai? Verslas Žmonės 

Laidojimo ritualai Lietuvoje: ko nori tautiečiai?

 

Atėjus gyvenime momentui, kai reikia palaidoti artimą žmogų – dažniausiai nežinome nuo ko pradėti. Juk net ir tai darant ne pirmą kartą – dažniausiai kyla labai daug klausimų, galiausiai, sielvartas dažniausiai yra labai didelis, tad paprasčiausiai sunku susigaudyti kas ir kaip. Laidojimas nėra maloni procedūra, tad patogu, kai viską už Jus gali atlikti gera komanda. Būtent norėdami sužinoti lietuvių poreikius ir kalbamės su laidojimo namų komanda, kuris dalinasi savo patirtimi.

Religija – nebe tokia svarbi

Verta pabrėžti, kad laidojimo paslaugos Vilniuje vis dažniau teikiamos be jokio šventiko. Kodėl? Kadangi taip pageidauja artimieji. Žinoma, dažniausiai tai būna mirusio žmogaus noras, kuris išsakomas dar tada, kol žmogus yra protiškai aktyvus. Ir pastebima, kad tokių apeigų poreikis yra vis dažnesnis. Net prašoma, kad iš laidojimo namų būtų išnešami visi kryžiai, kadangi jie sukelia neigiamas ir gal kiek perdėtas asociacijas.

Nuotraukos ir laisvesnė atmosfera

Tai pat pastebima, kad laidojimas tampa vis mažiau slogus, stengiamasi sukurti tokią atmosferą, kuri nekeltų labai didelio graudulio. Žinoma, tai yra laidotuvės, tad natūralu, kad pozityvo daug nebus. Tačiau vis dažniau laidojimo namuose stengiamasi prisiminti žmogų, kuris išėjo. Ir tai daryti per nuotraukas, per gražius atsiminimus, kurie kelia pozityvias emocijas. Dalinai tai siejama su poreikiu naudoti ir kuo mažiau religinės atributikos. Paprasčiausiai mirtis priimama ne kaip kančia, tačiau kaip galimybė gyventi geriau kitame pasaulyje.

Gėlių poreikiai

Taip pat vis dažniau kinta požiūris į gėles. Tradicinės kapų gėlės pasirenkamos vis rečiau, kadangi lietuviai renkasi pozityvesnes gėles, kurios nėra siejamos tik su mirtimi. Tai gali būti ir labai skoningos spalvotų gėlių puokštės, ir tuo pačiu lauko gėlės, kurios gali būti renkamos ateinančio atsisveikinti žmogaus. taip įgaunama daugiau prasmės ir tuo pačiu išėjimo ritualai tampa kur kas malonesni ir dažnai net kur kas šviesesni.

Visgi, galiausiai artimieji renkasi – kas ir kaip bus atlikta. Štai todėl visada naudinga pasikalbėti su žmogumi apie tai – kaip jis nori atgulti.

 

Related posts