You are here

Čerpės – lyderės tarp stogo dangos alternatyvų Europoje Verslas 

Čerpės – lyderės tarp stogo dangos alternatyvų Europoje

Nesuklysime teigdami, jog čerpiniai stogai puošia ir saugo daugumą pastatų Europoje. Tiesa, vilniečiai šiuo atveju tampa savotiška išimtimi: mūsų šalyje kur kas daugiau plienine danga ar šiferiu dengtų stogų. Tokią tendenciją lemia tikrai ne nusistatymas prieš čerpes ar naujausių mados „vėjų“ vaikymasis. Ganėtinai aukšta aptariamos dangos kaina tiesiog paverčia pastarąją „įkandama“ ne kiekvienam. Aišku, derėtų vadovautis ekspertų nuomone ir nežiūrėti vien į  „֧plikus“ skaičius: įvertinus čerpių kokybę, kaina nebeatrodo tokia gąsdinanti.

Kiekvienas suprantame, jog dengti stogą pirmu pasitaikiusiu variantu negalima. Pastarasis ne tik saugo visą namo konstrukciją, jame esančius žmones ir turtą nuo kritulių, vėjo bei kitų gamtos veiksnių, bet ir atlieka svarbų vaidmenį kalbant apie bendro pastato stiliaus kūrimą. Čerpės, kurios atrodo itin estetiškai, yra patrauklios ir, svarbiausia, tarnauja ilgus metus, yra vienas iš dėmesio vertų stogo dangos variantų.

Užsukus į bet kurią Vilniaus statybinių prekių ar specializuotą stogo dangų parduotuvę, nuo siūlomų variantų gausos gali apsisukti galva. Geriausia, jei turite bent bendrą suvokimą, kokio stogo dangos pageidaujate. Mūsų aptariamos čerpės tarpusavyje taip pats skiriasi rūšimi, dydžiu, spalva. Natūralu, jog eilinis žmogus neturi gausaus žinių bagažo apie statybinių ir remonto medžiagų įvairovę (tikriausiai ir jūs nedažnai kraustotės į naujus namus ar atliekate kapitalinį remontą?), tačiau šiuo atveju būtina šviestis ir susipažinti bent su esminiais aktualios temos aspektais. Ar žinojote, jog toks, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingas niuansas kaip čerpių spalva nulems langų, fasado tinko bei latakų spalvos pasirinkimą, o šį klausimą būtina apsvarstyti jau projektavimo metu?

Jei remonto ar statybos darbus patikėjote profesionalams, daug rūpesčių šiuo ir kitais klausimais galite perduoti pastariesiems (kita vertus, patikimų meistrų paieška Vilniuje ir jo apylinkėse – ne ką mažiau varginantis uždavinys). Aišku, nesikuklinkite išdėstyti ir savo pozicijos: juk tai jūs gyvensite remontuojamame/statomame name bei mokėsite už suteiktą paslaugą. Kaip jau buvo pabrėžta, čerpiniai stogai pasižymi kokybe, tačiau, kaip ir kiekvienu atveju, galima susidurti su „degutu medaus statinėje“. Medžiagų pirkimo patikėjimas meistrams, turintiems patikimų kontaktų, gali padėti apsisaugoti nuo abejotinos kokybės žaliavų įsigijimo.

Related posts