You are here

„Sony MDR-1000X“ apžvalga: kaip išsirinkti tinkamas ausines? Pramogos 

„Sony MDR-1000X“ apžvalga: kaip išsirinkti tinkamas ausines?

IFA 2016 renginyje buvo pristatytos Sony MDR-1000X bevielės ausinės su aktyvia ir pasyvia aplinkos garso izoliacija. Po renginio internete pasipylė teigiami atsiliepimai, jog šių ausinių aktyvi garso izoliacija tikrai įspūdinga ir ~400 Eur suma to verta. Žinoma, tokią funkciją siūlo ir kitų gamintojų ausinės, kuriuos tiek dėmesio nesulaukė, o Sony modelis jau nėra sensacija. Todėl prieš pasiduodant prekinio ženklo ir reklamos įtakai, visada pravartu palyginti panašios klasės skirtingų gamintojų ausines.

Palyginimui išbandžiau, mano nuomone, gana lygiaverčius modelius: Sony MDR-1000X ir Plantronic BackBeat PRO+.

Šių ausinių gamintojai dėl savo produkcijos kokybes yra gerai žinomi, o modelių charakteristika (bevielės, aktyvi garso izoliacija) iš dalies panaši.

Kainų skirtumas šiuo metu rinkoje taip pat nėra drastiškas. MDR-1000X Lietuvoje galima įsigyti už šiek tiek daugiau kaip 300 Eur (kai kuriose parduotuvėse kaina vis dar laikosi ~400 Eur), BackBeat PRO+ oficiali kaina ~300 USD.

Aplinkos garsų izoliacija

Tinkamai išbandyti panašios klasės ir charakteristikos ausinės nėra lengva. Garso kokybė, triukšmo izoliacija – tai gana subjektyvūs kriterijai, kurių paprastas vartotojas vien savo klausos dėka dažniausiai negalės tiksliai įvertinti.

Tiek Sony MDR-1000X, tiek Plantronic BackBeat PRO+ garso kokybė buvo tikrai puiki, klausantis tų pačių įrašų nebuvo juntamas skirtumas. Išbandant aplinkos garsų izoliaciją su Sony MDR-1000X galima pasirinkti kelis režimus:

  • Aktyvią triukšmo izoliaciją, kai aplinkoje girdimi balsai;
  • Aktyvią viso garso izoliaciją, kai izoliuojami visi aplinkoje girdimi garsai;
  • Pasyvią garso izoliacija, kuri veikia tik tiek, kiek fiziškai ausinės apgaubia ausis.

Išbandžius šiuos režimus, Sony palieka tikrai didelį įspūdį. Žinoma, išjungus muziką, net aktyviu režimu aplinkos garsai labai minimaliai girdimi, juntamas minimalus ošimas, lyg panardinus galvą po vandeniu.

BackBeat PRO+ garso izoliacija šiek tiek prastesnė, nėra atskiro tik triukšmo izoliacijos režimo. Sunkiai juntamas skirtumas tarp aktyvios ir pasyvios garso izoliacijos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valdymas

Lyginant šiuos du modelius, didžiausias skirtumas atsiskleidė jų valdyme. Sony MDR-1000X visame korpuse galime rasti tik 3 fizinius mygtukus: įjungimo/išjungimo ir režimų keitimo.

Visi mygtukai vienas šalia kito, tačiau dėka dizaino juos lengva atskirti vien prilietus pirštais, todėl labai patogu valdyti. Tačiau kitų funkcijų valdymas nepasirodė toks patogus.

Garso reguliavimas, įrašų perjungimas ir kt. dažniausiai naudojamos funkcijos valdomos gestais liečiant ausinių korpusą. Tai tikrai nėra patogu ir reikia įprasti.

Dažnai netiksliai atliekant gestus, tiesiog sustabdomas garso įrašas ir tai šiek tiek erzina. Plantronic BackBeat PRO+ dažniausiai naudojamos funkcijos valdomos fiziškai sukiojant aplink ausines integruotus žiedus. Nors tai nesudaro šiuolaikinių ausinių įspūdžio, tačiau toks valdymas labai paprastas ir tikslus.

Taip pat BackBeat PRO+ turi labai patogią funkciją, jog nusiėmus ausines, garso įrašas automatiškai sustabdomas. Tai smulkmena, tačiau labai maloni, kuriuos pasigedau MDR-1000X modelyje.

Išvados

Vienareikšmiškai teigti, jog Sony MDR-1000X šiuo metu rinkoje yra geriausios aktyviai aplinkos garsą izoliuojančios ausinės, būtų galbūt per daug drąsu. Taip, jos tikrai geros. Taip, jos tikrai puikiai izoliuoja aplinkos garsus. Ar jos vertos savo kainos? Atviras klausimas kiekvienam.

Žinoma, šio modelio kainą galima pagrįsti. Bevielės ausinės visada dėl savo technologijos yra brangesnės, aktyvus triukšmo slopinimas taip pat brangus malonumas. Visą likusią kainos dalį sudaro gerai Lietuvoje žinomas prekės ženklas ir puikus marketingas. Tad renkantis ausines, reikėtų kiekvienam asmeniškai įsivertinti, ar norimas modelis atitinka visus poreikius ir finansines galimybes.

Bonusas: kaip palyginti ausinių kokybę įprastam vartotojui?

Renkantis ausines ar kitas elektronikos prekes, dažniausiai galutinį sprendimą nulemia subjektyvios priežastys. Tačiau prieš pradedant paieškas, reikėtų iš anksto žinoti atsakymus į tam tikrus klausimus, kurie gerokai padėtų susiaurinti ausinių pasirinkimą. Kokio tipo ausinės domina? Kokia pinigų sumą galite skirti? Ar svarbus prekinis ženklas? Kada ir kur dažniausiai jas naudosite? Ir panašūs klausimai.

Nusistačius bent apytikslius kriterijus, jau galima pradėti domėtis konkrečiais modeliais. Pirkti konkretų modelį gali paskatinti įtaigi reklama, draugų (ar internete rastos) rekomendacijos, palankesnė kaina, mėgstamas prekinis ženklas ir t. t. Renkantis tarp kelių variantų, retai turime galimybę realiai juos išbandyti. O kartais net ir išbandžius susidarome klaidinančią nuomone ir priimame subjektyvų sprendimą. Ir tai natūralu, nes pirkėjas dažniausiai nėra ekspertas.

Jei Jūsų klausa pakankamai gera ir turite galimybė realiai išbandyti keletą ausinių modelių, Jums padės Spotify testas.

Aukščiau pateiktoje nuorodoje rasite tų pačių garso takelių skirtingos kokybės versijas. Jei Jūsų išbandomos ausinės visas versijas atkuria vienodai ir negirdite skirtumo – tokios ausinės tikriausiai nėra pakankamai kokybiškos.

Related posts